Rüya Çağla - HAYVANLAR ÂLEMİ

Rüya Çağla - HAYVANLAR ÂLEMİ

Çocukken annem bir ansiklopedi hediye etmişti… Hayvanlar âlemi. Okuya okuya, resimlerine baka baka hatmetmiş, küçük bi çocuk için fazlaca sayılacak bir genel kültüre sahip olmuştum sayesinde. Okul ya da hayat bilgisi olarak ne işime yaradığını pek..
Rüya Çağla - SANA BİRŞEY SORABİLİR MİYİM?

Rüya Çağla - SANA BİRŞEY SORABİLİR MİYİM?

Yok yok, ben birşey sormayacağım. Soruyu yazdım sadece. Bir yerlerde gözüme takıldı:  'Sana birşey sorabilir miyim sorusu beyinde direkt olarak panik duygusuna sebep olmaktadır.' Tespiti kim yaptıysa artık…  Nedenine nasılına..
Rüya Çağla - HÜLYA AVŞAR GELMİŞ

Rüya Çağla - HÜLYA AVŞAR GELMİŞ

Bu yaz Ayvalık’ta… Gündüzleri kâh biiçde ikoncan misali yan gelip yataraktan, kâh jet ski, kâh banana tepesinde denizi köpük köpük yardıraraktan, kâh parasailing ile gökyüzünde süzüm süzüm süzülerekten… Deniz, kum, güneş, ekşın, adrenalin, macera. N..
Rüya Çağla - EFEMERAMLA GÖMÜN BENİ

Rüya Çağla - EFEMERAMLA GÖMÜN BENİ

Yıllık ıvır zıvır ayıklaması (debelenmesi) zamanıydı…  Atılacaklar şuraya, saklanacaklar buraya (oy ben nere gidem) aşamasındayken, aklıma düştü.  Hem de nasıl bir düşmek, beynimde dönüyor fır fır.  Efemera, ef..
Rüya Çağla - ÇİTLEMBİK MASALI

Rüya Çağla - ÇİTLEMBİK MASALI

Günün birinde, şehrin birinde... Kimse görmeden, kimse duymadan… Sessiz sedasız, aniden... Patlamış insan. İnfilâk etmiş: Bum! Beyni fırlamış kafatasının içinden, parçacıklar halinde dağılmış.Tavana, duvarlara, halıya, perdeye, ko..Neler Yeni ?


Son Yorumlar

2022-10-25 Rüya Çağla - SEVDADIR BU KALBE DOLAN » Mükemmel Bir Çalışma Keşke yeni albümler gelse » zahidce.arabesk